Szkolenia zawodowe trwają nadal, uczestnicy i uczestniczki projektu oprócz zajęć teoretycznych uczestniczą w zajęciach praktycznych. Wszyscy bardzo pozytywni pokazują swoje zaangażowanie z zdobywanie nowej wiedzy. Dobre przykłady należy pokazywać. Poniżej kilka zdjęć.
Projekt „Nie czekaj pokaż co potrafisz”
współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Projekt „Nie czekaj pokaż co potrafisz” od trzech lat jest realizowany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żychlinie.
Celem projektu jest rozwijanie u 30 podopiecznych tj. wśród 20 kobiet i 10 mężczyzn aktywnych form integracji społecznej. Instrumenty aktywnej integracji będą realizowane za pomocą kontraktu socjalnego, który będzie umożliwiał aktywizację społeczno-zawodową uczestników projektu i przyczyniał się do wzrostu kompetencji życiowych umożliwiając tym samym powrót do życia społecznego i na rynek pracy.
Wszyscy zakwalifikowani uczestnicy będą korzystać z trzech form instrumentów aktywnej integracji:
- 24 godzinne warsztaty grupowe z psychologiem wraz z 6 godzinnymi konsultacjami indywidualnymi w ramach instrumentu aktywizacji zdrowotnej;
- 24 godzinne warsztaty z doradcą zawodowym w ramach instrumentu aktywizacji zawodowej,
- szkolenia zawodowe typu „Cukiernik”, „Organizacja przyjęć okolicznościowych”
i „Spawacz metodą MAG” w ramach instrumentu aktywizacji edukacyjnej.
Projekt „Nie czekaj pokaż co potrafisz”
współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
W czerwcu rozpoczęły się warsztaty z psychologiem oraz indywidualne konsultacje dla wszystkich grup szkoleniowych. Uczestnicy projektu uczestniczyli w 24 godzinnych warsztatach grupowych oraz w 6 godzinnych indywidualnych konsultacjach. Poznając swoje mocne i słabe strony beneficjenci uczyli się reagować ze stresem, być bardziej asertywni, pielęgnować swoje mocne cechy osobowości, zwalczać swoje słabości. Poniżej fotorelacja.
W miesiącu sierpniu w ramach realizowanego projektu „Nie czekaj pokaż co potrafisz” rozpoczęły się szkolenia zawodowe tj. szkolenie zawodowe „Cukiernik”, „Organizacja przyjęć okolicznościowych” i szkolenie zawodowe „Spawacz metodą MAG”. W szkoleniach uczestniczyło ogólnie 20 kobiet i 10 mężczyzn. Poniżej fotorelacja z działań edukacyjnych.